Wesele czy obiad weselny. Co wybrać?

obiad weselny

W ostatnich latach coraz więcej Par Młodych decyduje się zaprosić swoich gości na obiad weselny, zamiast na tradycyjne, huczne wesele. Różnic między tymi imprezami jest wiele, dlatego też decydując się na którąś z nich należy wziąć pod uwagę osobiste preferencje przyszłej Pary Młodej.

Huczne wesele

Organizacja wesela to ogromne koszty i wiele zachodu. Na wesele zaprasza się przeważnie sporo osób i zachęca  je do zabawy do białego rana. Niezbędne jest więc zorganizowanie odpowiednio dużej sali weselnej z parkietem, muzyki (DJ’a lub zespołu), potraw na całą noc a czasami i noclegów dla gości. Tradycyjne polskie wesele oznacza również szereg zabaw i tradycji, które nowoczesne Pary Młode uważają za nieco małomiasteczkowe. Dlatego też coraz więcej z nich woli celebrować ten wspaniały dzień skromniej, zapraszając gości na uroczysty obiad.

Obiad weselny

Organizacja przyjęć weselnych jest oferowana przez wiele restauracji. Jak wygląda obiad weselny? Ustawieni stołów zazwyczaj przypomina to z wesela, jednak gości jest zdecydowanie mniej. Na obiad weselny zaprasza się tylko najbliższą rodzinę i przyjaciół, nie ma wymogu zapraszania dalekich cioć, których nie widziało się od wielu lat. Obiad weselny to po prostu wspólny, uroczysty posiłek. W związku z tym sala, w której jest organizowany nie musi mieć parkietu ani nagłośnienia. Uroczysty obiad nie oznacza jednak, że nie pojawiają się na nim pewne tradycyjne „smaczki”. Po daniu głównym Para Młoda może pokroić razem okazjonalny tort i razem nakładać go gościom na talerze. Na stołach oczywiście nie może zabraknąć alkoholu, którym goście wznoszą tradycyjne toasty za zdrowie Młodych. Przyjęcie nie musi odbywać się na siedząco. Para Młoda między posiłkami powinna podchodzić do gości, zagadywać ich i dziękować za przybycie. Obiad weselny jest dobrym wyborem dla osób, które nie przepadają za hucznymi imprezami lub wolą wydać pieniądze na coś innego. Jest też idealny wtedy, gdy Panna Młoda jest w ciąży i całonocne siedzenie przy stole mogłoby zagrozić jej zdrowiu.