Dlaczego warto zorganizować I Komunię w restauracji?

przyjęcie komunijne

W życiu większości polskich rodzin hucznie celebruje się różne okazje. Polacy uwielbiają razem świętować urodziny, Sylwestra czy ostatki. Nie mniej istotna jest organizacja przyjęcia komunijnego dla dziecka, które po raz pierwszy przystępuje do Komunii. I Komunia Święta to okazja do tego, by do wspólnego posiłku zasiadła najbliższa rodzina dziecka, rodzice chrzestni, a czasami bliscy przyjaciele rodziny. Część rodzin przygotowuje obiad w domu, a część decyduje się na zorganizowanie uroczystości w restauracji. Co jest lepszym wyjściem?

Obiad w domu

Zorganizowanie obiadu komunijnego w domy to nie lada przedsięwzięcie. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę warunki lokalowe. Okazuje się bowiem, że wiele polskich mieszkań nie jest w stanie pomieścić stołu i krzeseł na kilkanaście osób. Wtedy rodzina nie ma wyjścia, jak tylko skorzystać z usług  restauracji. Organizacja Komunii wiąże się także ze zrobieniem dość sporych zakupów. Małe lodówki nie pomieszczą chociażby napojów dla tylu osób, nie mówiąc już nawet o garnkach z potrawami. Pani domu musi oczywiście przygotować obiad, co nie jest łatwym zadaniem, jeśli gości ma być dużo. Należy sprawdzić, czy w domu jest wystarczająca ilość sztućców i talerzy. Po gotowaniu i po obiedzie gospodynię czeka ogrom zmywania i sprzątania. Kiedy podliczymy zakupy, zużyty prąd, wodę i gaz, (pomijając nawet poświęcony przygotowaniom czas) okazuje się, że organizacja przyjęcia komunijnego w domu to spory wydatek.

Obiad w restauracji

Dlatego coraz więcej rodzin decyduje się na skorzystanie z ofert restauracji. Organizacja przyjęcia w restauracji polega na ustaleniu menu, ceny i… to wszystko. Wszyscy goście, w tym mama malucha, wchodząc do restauracji zastają pięknie zastawiony stół, a perfekcyjnie przygotowane posiłki są podawane na stół przez schludnych kelnerów. Brudne talerze po prostu „same znikają”  ze stołu i nikt nie przejmuje się, jeśli któremuś z gości czerwony barszcz wyleje się na obrus i podłogę. Organizacja przyjęcia w restauracji pozwala rodzinie na odpoczynek i zajęcie się sobą nawzajem. Wbrew pozorom koszty imprezy nie są dużo wyższe, niż organizacja obiadu w domu.