Historia ormiańskiej restauracji Lawasz

Lavashowe początki

Miejsce to było z początku dość niepozorne. Mały lokal, znajdujący się w jednym z podwórek w centrum łodzi, mieścił zaledwie 10 stolików. Właśnie w tym miejscu swoje marzenia postanowił spełnić Arshak wraz ze swoim kuzynem. W lutym 2014 roku wspólnymi siłami rozpoczęli swoją kulinarną przygodę otwierając Lavash – restaurację przepełnioną ormiańską kuchnią.

Z upływem czasu okazało się, że kuchnia ormiańska skradła nie tylko podniebienia, ale również serca łodzian! Restauracja musiała przejść nie lada rewolucję, aby sprostać stale zwiększającemu się zainteresowaniu i przypływie nowych gości. Rok później odbył się generalny remont. Lokal zyskał dodatkową powierzchnię, dzięki której restauracja mogła gościć w swoich progach jeszcze więcej Lavashowych przyjaciół! Obecnie Lavash znajduje się wśród 10 najlepszych restauracji w Łodzi!

Lavash ma rodzeństwo!

W grudniu 2016 doszło do narodzin młodszego rodzeństwa restauracji Lavash. Sympatyków kuchni ormiańskiej przybywało, a wraz z nimi rosły potrzeby. Pragnęli… większych imprez! Padł pomysł, aby otworzyć drugi lokal – Lawasz, specjalizujący się w kuchni kaukaskiej, lecz z elementami kuchni polskiej.

W lokalu organizujemy imprezy rodzinne i okolicznościowe, konferencje oraz szkolenia. Gorąco zapraszamy osoby pragnące spędzić miłe chwile z najbliższymi, odbywając jednocześnie kulinarna podróż po Kaukazie…